opiekunka starszego mężczyzny

Praca w roli opiekunki osób starszych w Niemczech to coraz chętniej wybierana ścieżka zawodowa. Niesie wiele korzyści, łączy w sobie możliwość spełniania się i niesienia pomocy oraz dobrych zarobków, pozwala zmienić otoczenie i poznać inną kulturę. Aby móc pracować jako opiekunka osób starszych, trzeba spełnić pewne kryteria. Czego wymaga się od opiekunek wyjeżdżających do pracy w Niemczech?

Kto może zostać opiekunem osoby starszej w Niemczech?

Opiekunem osoby starszej w Niemczech może zostać każdy niezależnie od płci. Ważne jest jednak posiadanie umiejętności i kompetencji wymaganych na tym stanowisku. Choć praca opiekunki nie wymaga specjalistycznego wykształcenia kierunkowego, jest ono mile widziane. Na stanowisko opiekunki seniorów może aplikować każdy, kto posiada kompetencje, nawet jeśli nie są udokumentowane lub potwierdzone certyfikatami. Często wystarczającą informacją dla agencji jest to, że kandydujący posiada doświadczenie w opiece nad osobą starszą, ponieważ sprawował ją nad kimś bliskim.

Z pewnością atutem będą przebyte kursy pierwszej pomocy, doświadczenie w pielęgniarstwie, znajomość języka niemieckiego oraz posiadanie prawa jazdy kat. B.

Warto wypełnić formularz i aplikować, nawet kiedy nie czujecie się pewni, co do swoich umiejętności. Agencja zweryfikuje zgłoszenie i skontaktuje się, jeśli uzna, że przedstawione informacje mogą być podstawą do nawiązania współpracy. Pamiętaj, że praca rozwija. Podczas wyjazdu możesz podszlifować znajomość języka niemieckiego i zdobyć nowe umiejętności w opiece nad osobą starszą.

Kompetencje miękkie w pracy opiekunki osób starszych

Opiekunka osób starszych w Niemczech to zawód, który wymaga nie tylko umiejętności twardych, ale i miękkich. Oprócz kompetencji w opiece nad seniorem wymaga się, by opiekunkę cechowała empatia, serdeczność i wyrozumiałość. Dzięki temu i opiekunce i seniorowi łatwiej jest zaadaptować się do nowej sytuacji. Jeśli masz i te cechy aplikuj, wypełniając formularz.