Interesują Cię oferty pracy dla opiekunek/opiekunów osób starszych w Niemczech? To znakomite miejsce, aby zacząć ich szukać! Na naszej stronie znajdziesz szeroki przekrój ogłoszeń zweryfikowanych pod kątem atrakcyjności i legalności. Skrupulatnie sprawdzamy wszystkie, dbając o to, aby użytkownicy naszego portalu mogli z łatwością i bez obaw podjąć nowe zatrudnienie.

Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty pracy dla opiekunek/opiekunów w Niemczech od zaraz? Jeszcze przed przystąpieniem do poszukiwań warto przeanalizować swoje warunki i określić priorytety, co pozwoli na znalezienie pracodawcy, który spełni Twoje oczekiwania. Aspektami wartymi przeanalizowania są między innymi:

 • region, w którym chcesz podjąć pracę;
 • oczekiwania finansowe;
 • warunki, jakich wymagasz podczas opieki nad osobami
  starszymi (pokój, wyposażenie, dodatki finansowe itp.);
 • minimalna i maksymalna długość pobytu (czas określony lub nieokreślony);
 • oczekiwana długość kontraktu;
 • ewentualne urlopy na odwiedziny w kraju czy inne wyjazdy.

Zastanowienie się nad powyżej wymienionymi aspektami jest ważne, ponieważ pozwoli Ci zawęzić poszukiwania. W ten sposób szybciej dotrzesz do najbardziej interesujących Cię ofert, co uczyni cały proces mniej skomplikowanym i w efekcie go skróci.

Praca dla opiekunek(ów) osób starszych w Niemczech – dlaczego cieszy się popularnością?

Większość europejskich społeczeństw można określić mianem starzejących się. Coraz mniej dzieci przychodzi na świat, a starsze generacje powoli wchodzą w wiek seniorski. Taka struktura społeczna generuje zapotrzebowanie na konkretne rodzaje zawodów. Medycy, którzy potrzebni są zawsze, to jedno – ale istnieją inne rodzaje prac, których wykonawców często brakuje. Oprócz medycznej specjalizacji lekarza geriatry, należy do nich opieka nad seniorami.

Zapotrzebowanie na pracowników zajmujących się starszymi osobami od dłuższego czasu rośnie zwłaszcza w państwach Europy Zachodniej – Niemczech, Francji, Włoszech czy Austrii. Brakuje w nich osób, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i chęci podjęcia się tej pracy niepozbawionej wyzwań. Polscy pracownicy najchętniej wybierają Niemcy, ponieważ jest to kraj sąsiadujący z Polską, a w przypadku wschodnich rejonów kraju również najbliższy kulturowo.

Nie bez znaczenia są też wysokie pensje, jakie można uzyskać, pracując za Odrą w podobnym wymiarze godzinowym do polskiego. Często zarobki opiekunek(ów) osób starszych stanowią nawet czterokrotność kwot, jakie można uzyskać na podobnym stanowisku w Polsce. Nic więc dziwnego, że praca tego rodzaju przyciąga każdego roku coraz więcej osób. Wraz z zarobkami w sąsiednim kraju często rośnie ich standard życia, a co za tym idzie – również satysfakcja.

Czy praca jako opiekun(ka) osób starszych to zawód przyszłości?

Spośród wszystkich ogłoszeń pojawiających się w Internecie czy w agencjach, te dotyczące ofert pracy dla opiekunek(ów) osób starszych w Niemczech cieszą się szczególną popularnością. Nic dziwnego – jest to kraj, w którym każdy może liczyć na godziwe wynagrodzenie, dobre warunki pracy i uczciwy układ ze zleceniodawcami. Zdecydowanie można pokusić się o stwierdzenie, że zawód opiekuna osób starszych należy do zawodów przyszłości. Ilość ofert – zwłaszcza w starzejącej się Europie – będzie rosnąć w nadchodzących dekadach.

Coraz rzadziej dostrzegalnym modelem jest opieka rodziny nad osobą starszą. Wynika to między innymi z tempa i sposobu życia, zwłaszcza na wielkomiejską modłę. Możliwości związane z emigracją, podróżami otworzyły przed młodszymi pokoleniami dużo nowych drzwi. Coraz mniej powszechnym zjawiskiem jest mieszkanie dzieci i rodziców w jednym mieście – często oddaleni są oni od siebie o tysiące kilometrów.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – dlaczego bliscy szukają opiekunek i opiekunów?

W takim przypadku zajmowanie się seniorami, nawet przez część czasu, niejednokrotnie jest niemożliwe. Dzieci czy wnuki decydują się więc na zatrudnienie opiekuna lub opiekunki, którym kwalifikacje umożliwiają zapewnienie możliwie najlepszej opieki, zarówno w codziennym życiu, jak i w określonych jego momentach. Jednak nie zawsze zlecający pracę w Niemczech mieszkają w sporym oddaleniu od swoich rodziców czy dziadków. Często po prostu nie mają możliwości zajmowania się seniorem ze względu na swój zawód, życie rodzinne czy własne ograniczenia zdrowotne.

Zdarza się również, że bliscy osoby starszej powierzają opiekę nad nią komuś z zewnątrz, ponieważ po prostu chcą zadbać o poczucie bezpieczeństwa i samopoczucie podopiecznego. Wykwalifikowany opiekun czy opiekunka dysponują doświadczeniem i wiedzą, które pozwala na kompleksowe zajęcie się potrzebami seniora, od problemów zdrowotnych, po pragnienie spędzania czasu z innymi ludźmi i rozwoju.

Oddając to zadanie w ręce profesjonalistów, bliscy mają komfortowe poczucie, że osoba starsza pozostaje w dobrych rękach i jest całkowicie bezpieczna.

Jak wygląda kontrakt?

W zależności od rodzaju kontraktu i określonych w nim warunków, praca opiekunki lub opiekuna osób starszych może przybierać różne formy. Warto jeszcze przed nawiązaniem współpracy ustalić szczegółowo ze zleceniodawcą warunki kontraktu i omówić ewentualne kwestie, które mogą wzbudzać wątpliwości. Najlepiej zrobić to jeszcze przed wyjazdem z kraju, aby mieć klarowny ogląd sytuacji i uniknąć rozczarowań na miejscu.

Oferty pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech – jak szukać?

To od Ciebie zależy, na który wariant się zdecydujesz. Warto określić swoje preferencje jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań – to znacznie uprości cały proces.

Znajomość własnych oczekiwań finansowych to również ważny aspekt, o którym często zapominają kandydaci, przystępujący do poszukiwania pracy. W celu ich określenia, warto posłużyć się naszą wyszukiwarką i porównać oferty pod kątem proponowanych stawek, aby zyskać obraz finansowych możliwości w danym regionie. Świadomość aktualnych warunków finansowych, na jakie mogą liczyć opiekunki, pomoże Ci w wykluczaniu nieatrakcyjnych propozycji i negocjowaniu stawek.

Często zdarza się, że osoby trafiające do naszej agencji nie wiedzą, na jakie pensje mogą liczyć i jakich oczekiwać. Wynika to nie tylko z braku researchu, ale również nieznajomości niemieckiego rynku i dysproporcji zarobkowych związanych z różnicą walut. Przed wyjazdem do pracy warto również zapoznać się ze standardowymi kosztami życia i dokonać kalkulacji, która pomoże określić optymalną stawkę, na jakiej powinno Ci zależeć.

Jak się przygotować do zagranicznego wyjazdu do pracy z seniorem?

Choć zapotrzebowanie na opiekunki i opiekunów osób starszych na rynku jest bardzo duże, nie znaczy to, że praca tego rodzaju nie wymaga żadnych kwalifikacji. Niewątpliwie, niewielka ilość doświadczenia wcale nie musi być przeszkodą w zdobyciu dobrej posady. Za pośrednictwem naszej agencji pracę znajdują osoby w każdym wieku, obu płci, o dużym, jak i zerowym wykształceniu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie.

Praca w Niemczech jako opiekun(ka) osób starszych – niezbędne kompetencje

Standardowo praca jako opiekun(ka) osób starszych w Niemczech opiera się na kontakcie z ludźmi. Dlatego w jej przypadku liczą się przede wszystkim umiejętności miękkie. Potencjalni pracownicy muszą w odpowiedni sposób zaprezentować się klientom, aby zrobić na nich wrażenie osoby, której można zaufać i na której można polegać. Oczywiście, późniejsza współpraca szybko weryfikuje, czy jest to prawda. Odpowiednia prezencja, kontaktowość, wzbudzanie zaufania to kluczowe aspekty zwłaszcza na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Kompetencje personalne, które mają kluczowe znaczenie już po jej rozpoczęciu to przede wszystkim sumienność, zorganizowanie, dobra pamięć, podzielność uwagi. Do najważniejszych interpersonalnych należy natomiast łatwe nawiązywanie kontaktu, ale też umiejętności perswazyjne, które bywają ważne w przypadku osób starszych, często mających wieloletnie nawyki i niechętnie z nich rezygnujących.

Praca jako opiekun(ka) osób starszych – znajomość języka

Czy kandydat ubiegający się o pracę jako opiekun lub opiekunka osób starszych w Niemczech powinien dysponować określonym zestawem umiejętności poza wyżej wymienionymi kompetencjami? Niewątpliwie jednym z najważniejszych kryteriów jest znajomość języka. Większość ofert pracy w agencjach czy publikowanych na portalach internetowych zawiera ten wymóg.

Zazwyczaj wymagana jest przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego – minimum poziom A2/B1, Nie musisz mówić bezbłędnie, ale ważne jest, by istniała możliwość porozumienia pomiędzy Tobą a podopiecznym oraz jego rodziną. Osoba starsza ma wiele potrzeb, które wymagają werbalnej komunikacji – jeśli więc nie znasz języka wystarczająco, aby ją zrozumieć, znalezienie pracy może okazać się problematyczne. Należy również wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie będziesz towarzyszyć swojemu podopiecznemu w codziennych chwilach, takich jak wyprawy do sklepu – załatwianie codziennych spraw również wymaga posługiwania się językiem niemieckim przynajmniej na poziomie podstawowym.

Znajomość języka – czy jest wymagana do pracy?

Nie każda oferta pracy zawiera wymóg znajomości języka. W przypadku wielu z nich, poszukiwana jest osoba do zajmowania się podopiecznymi, którzy mają już problem z werbalną komunikacją lub z jakiegoś powodu nie jest ona możliwa. Jeśli znasz język angielski i zna go również rodzina, znajomość języka niemieckiego nie będzie konieczna.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – umiejętności

Jakimi jeszcze umiejętnościami powinni dysponować opiekunowie i opiekunki osób starszych, którzy jako miejsce pracy wybiorą Niemcy? Trudno wyznaczyć zestaw umiejętności, które są wymagane w każdym wypadku. Wiele zależy bowiem od zawartości kontraktu i innych czynników, takich jak stan seniora. W większości przypadków pracownicy tego typu, oprócz opieki nad osobami starszymi zajmują się również ich domem, mieszkając z nimi. Dlatego sprzątanie, gotowanie czy prasowanie to coś, co potencjalni kandydaci do tego rodzaju pracy powinni lubić.

Opieka osób starszych – czy do pracy potrzebny jest dyplom?

Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie poszukiwań pracy w tym zawodzie, dostrzegając duże zapotrzebowanie i będąc w trudnej sytuacji ekonomicznej. Inną częstą motywacją jest chęć odłożenia większej sumy pieniędzy, co jest znacznie łatwiejsze, jeśli pensja wypłacana jest w euro. Aby zostać opiekunem lub opiekunką osób starszych, nie trzeba dysponować dyplomem akademickim, a nawet doświadczeniem. Tylko w niektórych przypadkach, takich jak opieka nad osobami obłożnie chorymi, wymagającymi stałej obserwacji medycznej, klienci(podopieczni) zazwyczaj szukają osób dysponujących specjalistyczną wiedzą.

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech – czy to dla każdego?

Mimo że praca ta nie wymaga szczególnych kwalifikacji, takich jak dyplom czy certyfikaty i kursy, nie znaczy to, że każdy może ją wykonywać. Szlifowanie umiejętności miękkich, takich jak zdyscyplinowanie, podzielność uwagi, planowanie, łatwe nawiązywanie kontaktu z ludźmi może zająć lata. Nie każda osoba nimi dysponuje. Nie każdy ma również dostateczną ilość cierpliwości i odporności psychicznej, aby być w stanie sprostać trudniejszym zleceniom, takim jak opieka nad osobami obłożnie chorymi.

Jeśli jednak bardzo zależy Ci na podjęciu pracy polegającej na opiece osób starszych, z pewnością bez problemu znajdziesz zatrudnienie. Warto zdobywać doświadczenie z nieco sprawniejszymi fizycznie i intelektualnie seniorami, aby zyskać wiedzę i umiejętności. Osoby znające język niemiecki w stopniu co najmniej komunikatywnym zazwyczaj nie mają żadnych trudności ze znalezieniem zatrudnienia w tej branży. Wszystko ze względu na rosnące zapotrzebowanie. Niemcy to społeczeństwo starzejące się. Mimo tego, że kraj jest bardzo rozwinięty ekonomicznie, brak chętnych do pracy w branżach takich jak opieka nad osobami starszymi. Pracownicy pochodzący z innych państw zapełniają tę lukę. Oferowane im pensje są na tyle atrakcyjne, że oferty związane z seniorami cieszą się dużą popularnością.

Gdzie szukać ofert?

Jeśli interesują Cię oferty pracy dla opiekunek(ów) osób starszych, unikaj załatwiania zatrudnienia na własną rękę. Zwłaszcza jeśli Twój niemiecki nie jest na tyle komunikatywny, by swobodnie poszukiwać ogłoszeń na niemieckich portalach. Warto wówczas nawiązać współpracę z agencją taką jak nasza. Wsparcie przy podpisywaniu kontraktu, negocjowaniu pensji i rozwiązywaniu problemów jest niezwykle ważne dla potencjalnego pracownika, który chce na stałe bądź okresowo związać swoją ścieżkę zawodową z Niemcami.

Na naszej stronie znajdziesz wyłącznie zweryfikowane oferty, w których szczegółowo określono warunki współpracy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla naszych klientów, aby ogłoszenie było kompletne. Zagraniczny wyjazd zarobkowy to dla wielu z nich niełatwa do podjęcia i stresująca decyzja. Weryfikacja pod kątem prawdziwości podanych informacji, kontakt ze zleceniodawcą – wszystko to jest dla nich niezwykle ważne.

Opieka osób starszych w Niemczech – aspekty formalne

Wiele osób, decydujących się na wyjazd zarobkowy do Niemiec zastanawia się, jak będą rozliczani. Szukając pracy przez naszą agencję, masz pewność, że oferta i kontrakt są legalne, jawne i oparte na klarownych zasadach. Praca „na czarno” w przypadku naszych klientów nie wchodzi w grę. Wyjeżdżając za granicę, masz stuprocentową pewność, że Twoje pieniądze zostaną zarobione legalnie.

Udzielamy również wsparcia informacyjnego w kwestii przepisów podatkowych, jakie obowiązują osoby pracujące w Niemczech. Wiele zależy od długości Twojego kontraktu i przyszłych planów zarobkowych. Jeśli zamierzasz wracać do kraju lub osiedlić się tam na stałe, obowiązywać Cię będą inne zasady, niż w przypadku osób dorabiających sobie okresowo. Jako agencja jesteśmy do Twojej dyspozycji – jeśli masz wątpliwości dotyczące rozliczenia podatkowego, zapraszamy do kontaktu.

Aktualne oferty pracy dla opiekunek(ÓW) osób starszych w Niemczech – na co uważać?

Szukając ofert pracy dla opiekunów i opiekunek w Niemczech, warto przywiązywać uwagę do szczegółów. Dokładne przeanalizowanie ogłoszenia to klucz do sukcesu, Dokonując selekcji potencjalnych ogłoszeń, zwróć uwagę na:

 • lokalizację,
 • widełki lub oferowaną stawkę – czy jest godzinowa, tygodniowa, a może miesięczna? Netto czy brutto?
 • Opis wykonywanych prac – czy szczegółowo określono zakres obowiązków?

Jeśli oferta Cię zainteresowała, ale brakuje w niej konkretnych informacji, warto nawiązać kontakt z agencją i rozwiać swoje wątpliwości.

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech – dlaczego warto?

Myśląc o byciu opiekunką lub opiekunem osób starszych w Niemczech, większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na korzyści ekonomiczne. Niewątpliwie jest to zawód, który jest lukratywny i umożliwia zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy w krótkim czasie. Nie jest to jednak jedyny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Praca z seniorami to przecież również ogromne źródło satysfakcji. Wiele osób pracujących w tym zawodzie przyznaje, że ich misją jest pomoc osobom starszym. Czerpią radość z faktu, że mogą pomagać im na różne sposoby, wspierając w codziennym życiu i obserwując postępy, jakie robią. Wielu seniorów jest osamotnionych – bliscy nierzadko mieszkają w innych miastach i nie mają możliwości częstego odwiedzania ich. W takim wypadku pracownik staje się również codziennym towarzyszem życia – o ile pracuje na pełen etat, a nie przy okazjonalnej opiece – z którym mogą porozmawiać.

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia pomagać, praca opiekuna osób starszych może być więc dla Ciebie ogromnym źródłem satysfakcji i spełnienia. W takim wypadku finansowe korzyści są tylko dodatkiem.

Praca w Niemczech – czy warto?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy praca w Niemczech sprawdzi się w ich przypadku. Niektórzy z nich wyjeżdżają za granicę po raz pierwszy, co wiąże się ze sporym stresem i obawami dotyczącymi adaptacji w nowym kraju. Czy Niemcy są dobrym kierunkiem zarobkowym? Niewątpliwie tak, zwłaszcza w kontekście wynagrodzeń, które są zdecydowanie wyższe w porównaniu do tych polskich.

Aby czuć się swobodnie w nowej pracy, zwłaszcza na początku swojego pobytu, kluczowym aspektem jest zadbanie o umiejętności językowe. Komunikatywny poziom niemieckiego umożliwia załatwianie codziennych spraw, również tych urzędowych, bez żadnego problemu. Jeśli dodatkowo potrafisz mówić po angielsku, znacznie zwiększa to swoją szansę na zdobycie dobrej pracy.

Oferty pracy dla opiekunów i opiekunek osób starszych w Niemczech – poszukiwanie pracy

Od dawna Niemcy są krajem, w którym można żyć na komfortowym poziomie, zarabiając minimalną pensję. Tymczasem stanowisko opiekuna osób starszych gwarantuje dochód na bardzo dobrym poziomie. Oferty pracy pojawiają się cały czas – zwłaszcza dla zmienniczek(ów), zastępujących opiekunki(ów), którym kończy się kontrakt. Poszukiwanie zatrudnienia jako opiekun lub opiekunka dla seniorów warto przeprowadzać za pośrednictwem renomowanych agencji. Nasza firma dba o to, aby oferty pracy były aktualne i starannie zweryfikowane. Dzięki temu kobiety i mężczyźni szukający zatrudnienia za jej pośrednictwem nie muszą obawiać się o własne bezpieczeństwo ani warunki bytowe na miejscu.

Zanim przystąpisz do poszukiwania pracy, warto zadbać o przygotowanie CV. Zawrzyj w nim swoje doświadczenie – nawet jeśli w Twoim życiu zawodowym opieka nad osobami starszymi jest nowością. Udowodnienie, że jesteś pracowity i łatwo dostosowujesz się do nowych warunków, zdecydowanie ułatwi Ci pozyskiwanie ofert. Dlatego nawet pozycje w CV niezwiązane z opieką nad seniorami są ważne. Nie zapomnij również o umieszczeniu informacji dotyczącej Twoich umiejętności językowych.

Jak aplikować? Na naszej stronie możesz znaleźć szeroki przekrój stale aktualizowanych ogłoszeń, które są dokładnie opisane. W razie zainteresowania możesz aplikować za pośrednictwem naszej strony. Jeśli wyjeżdżasz jako zmiennik lub zmienniczka, często istnieje również możliwość wykonania telefonu do poprzedniego pracownika.

W prowadzonej przez nas agencji znajdziesz wiele ofert pracy jako opiekunk(a) osób starszych w Niemczech. Dobieramy je indywidualnie do każdej kandydatki lub kandytata, biorąc pod uwagę informacje, jakie uzyskujemy z formularza aplikacyjnego, rozmowy kwalifikacyjnej oraz z profilu seniora – jego stanu zdrowia, oczekiwań i wymagań.

Jeśli przejdziesz pozytywnie rekrutację, dowiesz się, jakie wymagania stawiane są tym, którzy chcą opiekować się osobami w podeszłym wieku. Zawsze mile widziane jest doświadczenie w tym zakresie lub na podobnym stanowisku, poparte zaświadczeniami, certyfikatami czy referencjami. Nie bez znaczenia jest dobra znajomość języka niemieckiego po to, aby bez problemu porozumieć się z podopiecznym. Jest to ważna umiejętność, zwłaszcza w sytuacji, gdy np. senior poczuje się źle i trzeba wezwać pomoc.

Praca jako opiekun(ka) osób starszych w Niemczech

Jeśli miałaś/eś okazję zapoznać się z bazą ofert pracy na naszej stronie internetowej, to już zapewne wiesz, jakie cechy powinien mieć ktoś, które chce zostać opiekunką/opiekunem dla osoby starszej. Wymaga się od takiej osoby, aby była empatyczna, czyli potrafiła dobrze zinterpretować emocje podopiecznego, być wrażliwa na jego potrzeby, a zarazem asertywna, jeśli domaga się on rzeczy, którymi może sobie wyrządzić krzywdę. Powinna także łatwo dopasować się do nowych warunków, w jakich będzie wykonywała swoje obowiązki oraz umieć nawiązywać kontakty.

W tej pracy znaczenie ma odporność na stres i opanowanie w kryzysowych sytuacjach. Pomóc może pozytywne nastawienie. Od kandydatek i kandydatów wymaga się również uczciwości w stosunku do podopiecznego oraz jego rodziny.
Jeśli zdecydujesz się na podpisanie kontraktu, rozliczana/y będziesz nie tylko z zakresu obowiązków, ale i z tego, jak rzetelnie je wypełniłaś/eś.

Praca w charakterze opiekunki osoby starszej wiąże się też z cierpliwością oraz sprawnością fizyczną. Seniorowi czasami trzeba wielokrotnie coś wytłumaczyć, pomóc mu wstać, ubrać się bez wsparcia innych.

Na czym polega opieka nad osobami starszymi?

Podejmując się pracy w charakterze opiekunki(a) osoby starszej, musisz liczyć się z tym, że przez cały swój pobyt w domu seniora, będziesz do jego ciągłej dyspozycji. Zakres obowiązków może być różny i zależy od tego:

 • w jakim stanie zdrowia jest podopieczny,
 • jak bardzo jest samodzielny,
 • jakiego rodzaju ma niepełnoprawność,
 • jakie są oczekiwania i wymagania.

Z reguły jednak opieka nad osobami starszymi dotyczy przede wszystkim:

 • pielęgnacji ciała, włosów, jamy ustnej,
 • koordynacji terminów wizyt lekarskich, uczestniczenia w nich wraz z seniorem, pilnowania, aby zażywał leki według wytycznych lekarza,
 • przyrządzania oraz podawania posiłków – karmienie, jeśli senior nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z jedzeniem,
 • sprzątania domu – pranie, zmywanie, odkurzanie, wynoszenie śmieci itp.
 • robienia zakupów,
 • aktywizacji seniora – chodzenie na spacery lub wykonywanie innych aktywności fizycznych, jeśli stan zdrowia podopiecznego na to pozwala, wspólne oglądanie filmów, czytanie książek, gazet, rozwiązywanie krzyżówek itp.,
 • opieki nad zwierzętami domowymi,
 • uczestnictwa w spotkaniach rodzinnych lub ze znajomymi – w domu lub poza nim.

To zazwyczaj standardowe obowiązki, jakie związane są opiekowaniem się osobą starszą. Każda opiekunk(a) otrzymuje listę zadań, zanim jeszcze podpisze umowę. Masz wtedy czas, aby je zweryfikować pod względem swoich umiejętności oraz oczekiwań. Twoje preferencje są równie ważne i przed podjęciem pracy w Niemczech możesz omówić z nami wszystkie kwestie – np. te, które dotyczą oferowanych warunków mieszkaniowych, miejsca zamieszkania seniora czy dodatkowych korzyści, jeśli są przewidywane.

Praca w opiece nad osobami starszymi – Niemcy

Rekrutacja do pracy w Niemczech trwa przez cały rok. Jeśli aktualnie nie znalazłaś oferty, która by Cię zainteresowała lub nie spełniałaś/eś jako kandydat(ka) na opiekunkę/opiekuna określonych przez klienta wymagań, nie rezygnuj z kontaktu z agencją. U naszych zachodnich sąsiadów jest bardzo duże zapotrzebowanie na osoby, które mogą zaopiekować się seniorami.

Może zdarzyć się, że będziemy potrzebować opiekunkę na zastępstwo, bo dotychczasowy opiekun chciałby skorzystać z urlopu wypoczynkowego lub okolicznościowego (np. w okresie Świąt Bożego Narodzenia). Wówczas masz szansę na krótki wyjazd i dorobienie pieniędzy.

Czasami opiekunka nie spełnia oczekiwań seniora i trzeba szybko znaleźć osobę, która ją zastąpi. Jeśli będziesz się kwalifikować, masz szansę podjąć pracę praktycznie od zaraz.

Bez względu na to, z jakiej oferty skorzystasz, pomożemy Ci w organizacji wyjazdu do Niemiec. Dowiesz się, jakie rzeczy ze sobą warto zabrać, jak najlepiej dotrzeć pod wskazany adres i na jaką pomoc możesz liczyć, kiedy już zamieszkasz w domu seniora.

Podejmując się opieki nad osobą starszą, masz szansę nie tylko godziwie zarobić, ale i zdobyć nowe doświadczenie. Mamy nadzieję, że będzie to zajęcie, które przyniesie Ci spodziewane korzyści i satysfakcję!

Warto śledzić nasz portal, bo na bieżąco uaktualniamy oferty pracy. Nie przegap najatrakcyjniejszej propozycji!