Przygotowaliśmy oferty pracy dla opiekunek na zastępstwo w Niemczech. Okres pracy obejmuje od kilku dni do kilku tygodni i przypada w momencie nieobecności opiekuna osoby starszej. Najczęściej przedział czasowy zastępstwa dotyczy okresu świątecznego i wakacyjnego. Rozumiemy, że to dla wielu ważny czas, dlatego dokładamy wszelkich starań, by oferty były satysfakcjonujące.

Praca tymczasowa jako opiekunka

Praca na zastępstwo jako opiekunka w Niemczech to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących pracy tymczasowej. Opiekując się osobą starszą, przez kilka tygodni możesz podnieść swoje kwalifikacje, doszlifować umiejętności posługiwania się językiem niemieckim i zdobyć nowe doświadczenia.

Jeśli jesteś osobą empatyczną, cierpliwą i chętnie niesiesz pomoc starszym i potrzebującym, zachęcamy do kontaktu. Dla naszych podopiecznych poszukujemy opiekunek zaangażowanych, komunikatywnych i umiejących szybko zaadaptować się do nowych warunków, schematu dni i przyzwyczajeń podopiecznych. Zależy nam na dobrej atmosferze i relacji pomiędzy opiekunką a seniorem.

Znajomość języka niemieckiego a praca na zastępstwo

Znajomość języka niemieckiego w stopniu biegłym lub choćby komunikatywnym jest dużym atutem. Jednak nie każda oferta pracy zawiera taki wymóg. W przypadku niektórych podopiecznych możliwość komunikacji werbalnej z różnych powodów została utracona, dlatego jeśli szukasz pracy tymczasowej jako opiekunka, ale nie znasz dobrze języka niemieckiego, zachęcamy do zapoznania się z ofertami. Możesz zgłosić się do takiej, w której wymaga się tylko podstawowej znajomości języka lub nie wymaga się jej wcale.

Co zapewniamy?

Przede wszystkim stały kontakt przez cały okres pracy w Niemczech i wsparcie w każdej sytuacji. Dbamy o to, by obie strony czuły się bezpiecznie i pewnie podczas wyjazdu, dlatego czuwamy nad atmosferą w miejscu pracy oraz dbamy o właściwe kompetencje osób sprawujących opiekę nad osobami starszymi.

W zależności od miejsca pobytu i oferty, rodziny naszych podopiecznych zapewniają:

  • osobny pokój,
  • osobną łazienkę,
  • dostęp do Internetu,
  • dostęp do telewizji.
  • możliwość korzystania z ogrodu,
  • czas wolny przeznaczony na dowolne aktywności.

Rozumiemy, że satysfakcja z pracy łączy się z zadowoleniem z wynagrodzenia, dlatego zapewniamy atrakcyjne stawki, premie i bonusy.